- dossierBlaasontsteking (cystitis): symptomen, oorzaken en behandeling
- dossierVergrote milt (splenomegalie)
- dossierReizen met dieren: breng geen hondsdolheid mee
- dossierSLE: wat is systemische lupus erythematodes en hoe herken je het?
- dossierLupus bij vrouwen: symptomen en verhoogd risico op andere ziekten
HPV-vaccin: één dosis is waarschijnlijk genoeg
nieuws
Een dosis humaan papillomavirusvaccin (Cervarix) geeft mogelijk dezelfde bescherming tegen HPV-infecties als twee en drie doses. Dat blijkt uit recent onderzoek bij meer dan 26.000 gezonde vrouwen tussen 14 en 25 jaar waarvan de resultaten verschenen in The Lancet Oncology.
Het HPV-vaccin beschermt tegen het humaan papillomavirus, de belangrijkste oorzaak van baarmoederhalskanker. In België wordt dit vaccin gratis ter beschikking gesteld voor de vaccinatie van alle meisjes in het eerste jaar secundair onderwijs.
In het begin werden drie dosissen toegediend, maar vanaf het schooljaar 2014-2015 besliste de Vlaamse overheid, op basis van internationaal onderzoek, om nog slechts twee dosissen te gebruiken. Dat gebeurde ook in de meeste andere landen. Mogelijk kan dit binnenkort teruggebracht worden tot één enkele dosis.