Gezonde vistaco’s van glutenvrije tortilla’s
recepten
Ben je dol op vistaco’s, maar kun je geen glutenvrije tortilla’s vinden? Met yams kun je die ook maken. Yam is een knolgroente die je veelal kunt vinden bij toko’s en Aziatische supermarkten.
Ingrediënten voor 2 personen
Voor de vulling:
Voor de aquafaba-mayo:
Voor de aquafaba-room:
Voor de taco’s:
Aquafaba-room maken
Gezonde vistaco’s maken
Snijd voor de vulling de heilbot in 4 gelijke repen. Leg ze in een kom en meng met de olijfolie, koriander, het limoensap, de komijn en een flinke mespunt zeezoutvlokken. Dek af en laat enkele minuten marineren.
Neem voor de taco’s een grote mandoline en schaaf hiermee van de yam 4 tortillaplakken van circa 3 mm dik. (Als je niet zo’n grote mandoline hebt, kun je dat ook heel voorzichtig met een scherp mes doen.)
Meng in een kleine kom de kool met het limoensap en een mespunt zout en zet opzij.
Verhit een kleine koekenpan met antiaanbaklaag op halfhoog vuur. Voeg de repen heilbot toe en bak ze circa 2 minuten per kant, of tot ze net gaar zijn.
Leg een reep vis op elke yam-tortilla en leg daarop de geschaafde kool, rode ui en avocado. Besprenkel met aquafaba-room en eindig met koriander.
Serveer meteen en geef er partjes limoen bij om erover uit te knijpen.
Auteur: Nancy Van Batenburg











