Nieuwsbrief 28 juli

Laatst bijgewerkt: augustus 2026
Gezondheid
Nieuwsbrief
dinsdag 28 juli

Psychobiotica: invloed van darmbacteriën op stress, angst en humeur

Steeds meer wetenschappelijk onderzoek toont aan dat de bacteriën in je darmen ook invloed kunnen hebben op hoe je je voelt. Sommige van die bacteriën lijken een rol te spelen bij stress, angst en je humeur. Ze worden psychobiotica genoemd.
Lees verder
gezondheid.be
Gezondheid.be

Wat is het beste tijdstip voor seks?

Volgens dr. Paul Kelley van Oxford University is er niet alleen een ideaal tijdstip voor het slapen en ontwaken, er is ook een ideaal tijdstip voor seks. Hij deed er jarenlang onderzoek naar en kwam tot de conclusie dat ‘it’s sex o’clock’ leeftijdsgebonden is.

Lees verder

Gezondheid.be

Rode ogen na zwemmen: oorzaak

Chloor heeft lang de slechte reputatie gehad de ogen van zwemmers te irriteren, vooral in drukke openbare zwembaden. Het blijkt echter dat het niet de chemische stof zelf is die je ogen rood doet kleuren na het zwemmen, maar alle andere bestanddelen in het water die chloor net elimineert. En ja, ook urine valt daaronder.

Lees verder

Gezondheid.be

Droge lippen: oorzaken en wat doen?

Zon, airco, een verkoudheid... Droge lippen kunnen veel oorzaken hebben. In de meeste gevallen zijn droge lippen geen reden tot ongerustheid en kun je ze zelf goed verzorgen. Soms is er echter meer aan de hand.

Lees verder

Gezondheid.be

Helft van de werkende 55-plussers slaapt wekelijks te weinig

GELEZEN OP PLUS MAGAZINE
Maar liefst de helft van de werkende 55-plussers kampt wekelijks met een slaaptekort. Hoewel zij hiermee beter scoren dan hun jongere collega’s, heeft de vermoeidheid een flinke impact op de werkvloer. 

Lees verder

Meest gelezen
NUTTIGE LINKS OP GEZONDHEID .BE


verschenen op : 28/07/2026 , bijgewerkt op 06/08/2026
volgopfacebook

volgopinstagram