contactformulier contacteer ons  |  als startpagina instellen  |  gezonde E-CARDS   
http://www.rodekruis.be/NL/   
  
       je bent hier : home onze gezondheid


onze gezondheid
zwangerschap
     probleemzwangerschap
     geboorte
     sociale aspecten zwsch
baby
kind
tiener
vrouw
man
senior


actueel    (overzichtslijst)
  Risico’s van weeënremmers
Sommige weeënremmers, dit zijn geneesmiddelen die een dreigende vroeggeboorte moeten tegengaan, worden beter niet meer gebruikt, zeggen Belgische en Nederlandse gynaecologen in het British Medical Journal. Een combinatie van meerdere geneesmiddelen wordt helemaal afgeraden.
De onderzoekers analyseerden bijna 2.000 vrouwen die in 28 ziekenhuizen werden behandeld met een weeënremmer in 2006 en 2007. Gynaecologen gebruiken weeënremmers als geboorte dreigt tussen de 25ste en de 34ste week van de zwangerschap.
Doel van de studie was het opsporen van ernstige complicaties bij het gebruik van deze medicijnen. Gevaarlijke complicaties bleken weinig voor te komen. Bij de 1920 bevallingen vond slechts in 28 gevallen een bijwerking plaats (0,7 procent).
Veiligste geneesmiddelen zijn atosiban, indometacin en nifedipine. Bepaalde typen weeënremmers, zoals beta-agonisten, vergroten de kans op complicaties sterk, net als het toedienen van meerdere typen tegelijk. Bij een combinatie van medicijnen varieert het risico op ernstige complicaties van 1,6 tot 2,5 procent. Voorbeelden zijn bloeddrukdaling, longoedeem, kortademigheid of een allergische reactie.

       zie ook rubriek : probleemzwangerschap


méér gezondheidsnieuws (overzichtslijst)

   Voedingsbedrijven onderzoeken 'Alzheimer-cocktail'
   Zijn biologisch geteelde levensmiddelen gezonder?
   Vitamine D beschermt tegen darmkanker
   Malariamiddel Paludrine uit de handel
   Mexicaanse griep: 2 miljoen vaccinaties
   Eerste succesvolle LESS-ingrepen urologie in UZ Gent
   Kan stress kanker veroorzaken
   Sporten halveert kans op depressie
   Virale oorsprong van chronisch vermoeidheidssyndroom niet bewezen
   Foliumzuur beschermt ook tegen aangeboren hartafwijkingen


verstuur dit artikel Verstuur dit artikel naar een kennis
printversie van dit artikel Druk dit artikel af
verschenen op : 17-04-2009  |  
TERUG   |   HOME  |   contacteer ons

nieuwsbrief
schrijf je gratis in!





archief nieuwsbrieven
uitschrijven of aanpassen
populair
psoriasis
de ziekte van Crohn
ADHD
plastische chirurgie
gezond bewegen
gezonde voeding
afvallen
ziekteverzekering





uw reacties op dit artikel
reageer op dit artikel
www.gezondheid.be

De gezondheidssite voor Vlaanderen met kwalitatieve en nuttige informatie over alle gezondheidsaspecten.
© 2000 - 2010  Gezondheid NV Niets uit deze webpagina mag op enigerlei wijze worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van gezondheid nv
disclaimer




made by horticus.net