contactformulier contacteer ons  |  als startpagina instellen  |  gezonde E-CARDS  |  A A A A  
http://www.rodekruis.be/NL/   
  

       je bent hier : home gezond leven


gezond leven
voeding
     vitamines, supplementen
     voedselveiligheid
     gezond gewicht
     gezond eten
     vegetarisch
     dieten/dieetleer
     functionele voeding
     baby- en kindervoeding
lichaamsverzorging
     huid en haar
     mondverzorging
relaties
seksualiteit
     vruchtbaarheid
     anticonceptie
opvoeding
sport en fitness
reizen
werkplek
leefmilieu
     wonen en gezondheid
     huis en tuin
geestelijke gezondheid
vitaliteit


actueel    (overzichtslijst) Share/Bookmark
  Sojaproducten spelen mogelijk rol bij gewichtscontrole
Voeding op basis van soja kan een belangrijke speler zijn in de strijd tegen obesitas. Dat zeggen Britse onderzoekers van de Universiteit van Leeds, op een Internationaal Symposium over Soja en Gezondheid.
Zij onderzochten de rol van soja op het hongergevoel. De belangrijkste conclusie uit het onderzoek is dat de consumptie van sojaproducten het gevoel van verzadiging verhoogt en de daaropvolgende inname van voedsel verlaagt met bijna 200 kcal/dag. Twintig gezonde mannen namen deel aan het onderzoek. Op de eerste testdag kreeg de ene helft van de groep een ontbijt en lunch op basis van soja-eiwitten. De anderen kregen een ontbijt en lunch met andere eiwitten voorgeschoteld. Deze maaltijden waren identiek qua uitzicht, gewicht, hoeveelheid en samenstelling van de macronutriënten. Zowel de maaltijden met soja-eiwitten als die met andere eiwitten werden sterk geapprecieerd. Tijdens het avondeten mochten de deelnemers van een buffet zoveel eten als ze wilden. Na een week werden de groepen omgewisseld, zodat de mannen die de andere eiwitten hadden gekregen, nu de soja-eiwitten kregen en vice versa.

Tijdens beide testdagen vulden de deelnemers vragenlijsten in, zodat de onderzoekers konden achterhalen wat de belangrijkste motivatie was om te eten (hongergevoel, zin om te eten, voldaan gevoel). Uit deze metingen bleek dat het ontbijt en de lunch op basis van soja-eiwitten meer verzadigend waren dan die met de andere eiwitten. Volgens de onderzoekers is dit effect waarschijnlijk te danken aan de soja-eiwitten en aan het feit dat sojavoedingsmiddelen op basis van de hele sojaboon van nature meer vezels bevatten. De onderzoekers merkten bovendien een duidelijk remmend effect van de sojavoeding op de ingenomen hoeveelheid voedsel bij het avondbuffet. De sojagroep nam tijdens het avondeten 172 kcal minder in dan de niet-sojagroep.

       zie ook rubriek : gezond gewicht


méér gezondheidsnieuws (overzichtslijst)

   Menstruatie uitstellen geen probleem voor gezondheid
   Besnijdenis voorkomt Aids
   Bijna helft voedingsclaims onjuist
   Mazelenepidemie in Frankrijk
   Zwem alleen in water dat wordt gecontroleerd
   Coeliakie-genen boden eeuwenlang bescherming tegen infecties
   Pelgrimstocht verbetert cholesterol
   Geen andropauze bij mannen
   Thee en koffie verlagen kans op hartziekte
   Nutella: binnenkort gelabeld als ongezond


verstuur dit artikel Verstuur dit artikel naar een kennis
printversie van dit artikel Druk dit artikel af
verschenen op : 28-12-2008  |  
TERUG   |   HOME  |   contacteer ons

nieuwsbrief
schrijf je gratis in!





archief nieuwsbrieven
uitschrijven of aanpassen







uw reacties op dit artikel
reageer op dit artikel
www.gezondheid.be

De gezondheidssite voor Vlaanderen met kwalitatieve en nuttige informatie over alle gezondheidsaspecten.
© 2000 - 2010  Gezondheid NV Niets uit deze webpagina mag op enigerlei wijze worden gekopieerd of vermenigvuldigd zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van gezondheid nv
disclaimer




made by horticus