Te veel pijnstillers

Laatst bijgewerkt: September 2005

nieuws De niet-steroïdale anti-inflammatoire geneesmiddelen (NSAID) die op grote schaal worden voorgeschreven bij alle mogelijke pijnklachten en gewrichtsproblemen (reuma, artritis, spierpijnen…), leiden heel vaak tot ernstige maagproblemen. Volgens recent Amerikaans onderzoek (gepubliceerd in het New England Journal of Medicine 17 juni 99) zouden er in de USA elk jaar zelfs even veel mensen sterven aan maagproblemen ten gevolge van deze geneesmiddelen als aan Aids en vier keer meer dan aan baarmoederhalskanker.

Het risico op nevenwerkingen is het grootst :

-bij oudere mensen,
-wanneer verschillende NSAID samen worden gebruikt of in hoge dosis
-samen met steroïdale ontstekingsremmers (bv. cortisone)
-bij mensen die reeds maagproblemen hebben gehad (bv. maagzweer)
-in combinatie met alcohol en/of tabak.


verschenen op : 01/09/2000 , bijgewerkt op 16/09/2005

Reageer zelf

verberg bovenstaande gegevens :
je naam en emailadres verschijnen dan niet bij je reactie.
hou me op de hoogte van reacties :
telkens iemand een reactie plaatst bij dit bericht ontvang je een e-mail.
tekens over.
pub